OPIS
Klient: Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów „Jedność” działa na rynku od 1949 r. Specjalizuje się w produkcji cukierków z grupy: pomad mlecznych i wodnych, pastylek pudrowych, karmelków, drażetek oraz suplementów diety. Produkcję opiera o stare, sprawdzone receptury dostosowane do wyszukanych gustów konsumentów. Używając najwyższej jakości surowców utrwala swoją pozycję na rynku krajowym i zagranicznym.

Zakres prac: zaprojektowanie opakowań 3D w dwóch wzorach, produkcja.

Cel działań: przygotowanie niestandardowych opakowań, które (oprócz głównej funkcji – opakowania) pełniłyby jednocześnie funkcję zabawki i kolorowanki.

Na co warto zwrócić uwagę w zakresie tego projektu: projektowanie modelu 3D to proces czasochłonny, wymagający dopracowania wielu elementów – i tych wizualnych, i tych konstrukcyjnych. W tym konkretnym przypadku wyzwaniem było stworzenie opakowania trwałego i lekkiego, z elementami ruchomymi oraz przede wszystkim – stworzeniem przestrzeni dla pomieszczenia w kolorowance słodyczy. To ostatnie niejako zdeterminowało nasz sposób myślenia o tym projekcie. W efekcie powstały: zamykana torebka, która bez problemu dała się wypełnić słodyczami, oraz ciężarówka z wywrotką, na której wylądowały cukierki. Projekt nominowany w konkursie na najlepsze opakowanie roku – Art of Packaging 2018.
ZAPYTANIE
Izabela Kurasiewicz:Kierownik Działu Sprzedaży i Obsługi Klienta
Telefon:+48 697 777 352